2017 Sausio 16 23:40:25

Telefonas: (8 425) 56 853
Faksas: (8 425) 56 961

image Konkursas "Sveikiausia ir sportiškiausia klasė 2016" image
Konkursas vyko spalio 3 - lapkričio 30 dienomis.  Jame dalyvavo pirmų klasių mokiniai.

image Matematikų - informatikų savaitė image
Gruodžio 5–9 dienomis gimnazijoje pirmų gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuojama matematikos ir informacinių technologijų savaitė.

SAM_1138.JPG

image Biblioteka atgimsta image
Baigiasi 2016 – Bibliotekų metai, tačiau mūsų gimnazijos bibliotekoje - Renesansas. Šiemet bibliotekos vedėja Regina Altukavičienė jau spalio mėnesį sustabdė nuolat skubančius mokytojus pakviesdama prie arbatos puodelio pakalbėti ne apie darbą.

20161214_152908.jpg

image Skaitymas – sėdėjimas ant pasaulio stogo image

Penktadienį, gruodžio mėn. 16 d., 2a klasės lietuvių kalbos  pamoka, skirta užklasiniam skaitymui, vyko bibliotekoje (2016m.- Bibliotekų metai, prezidentės D.Grybauskaitės paskelbta  akcija „Knygų Kalėdos“).  Mokiniams buvo skirti namų darbai:  perskaityti  pasirinktą knygą, sukurti jai vizitinę kortelę ir atsakyti motyvuotai į klausimą, kodėl šią knygą turėtų perskaityti  mano bendraamžis.  Pamokos pradžioje mokytoja  papasakojo apie didžiausią ir mažiausią pasaulyje knygą, pristatė E. Veinerio knygą „Laimės geografija“. Mokiniams buvo išdalintos vertinimo lentelės. Pirmiausia mokiniai  turėjo išrinkti tik pagal  pavadinimą tris knygas, kurias pasirinktų skaityti ( N. Linin „Sibirietiškas auklėjimas“, J. Pikoult „Namų taisyklės“, T. Gerritsen „Išlikusieji“). Po to kiekvienas mokinys pristatė knygą ir skaitė atsakymą į pateiktą klausimą. Pamokos pabaigoje lentelėse mokiniai pažymėjo penkias knygas, kurias skaitytų  po rekomendacijos. Daugiausia buvo paminėta P. Macormick „Parduota“ ir M. Burgess „Heroinas“.  Pamoką baigėme D. Didro mintimi, kad  nustojus skaityti, nustoji mąstyti.  Todėl vienintelis būdas pasėdėti ant pasaulio stogo – knyga.
2a klasės mokinė Neringa Petrovaitė
Images: 15657811.jpg news: 15658669.jpg

image Padėka mokiniams - išvyka į Šiaulių dramos teatrą image
Gruodžio 9 dieną 43 mokiniai pajudėjome iš gimnazijos kiemo  link Šiaulių. Gimnazijos direktorė Helena Daugmaudienė padovanojo kelionę mokiniams, kurie buvo aktyvūs, stropiai mokinosi, gerai lankė pamokas.

dsc_0006.jpg

image Išvyka į teismą image
Ankstų  gruodžio devintosios  rytą 3b klasės mokiniai vyko į Akmenės rajono apylinkės teismą. Išvykos tikslas- susipažinti su teisėjo profesija bei stebėti teismo procesą.
Mus, atvykusius į teismo patalpas, maloniai sutiko teismo administracijos atstovai. Jie mokiniams aprodė darbo kabinetus, bylų archyvą, supažindino su atskirų darbuotojų  darbo specifika, suteikė galimybę  pabendrauti su Akmenės rajono  apylinkės teismo teisėja Aukse Balkaitiene. Ji moksleivius supažindino su teisininko profesija, kasdieniniu darbu, nagrinėjamas bylas, teisėjo atsakomybe  priimant sprendimus, parodė teisėjo skiriamuosius ženklus, atsakė į klausimus.
Įdomiausia išvykos dalis – teismo proceso vykdymas.  Mokiniai nuosekliai stebėjo visą nagrinėjamos bylos eigą. Tą dieną buvo nagrinėjama  civilinė byla dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo (t.y. apie brolio ir dviejų seserų teisinius santykius dėl paveldimo tėvų  turto).
Po teismo posėdžio  mokiniams buvo leista patiems  „inscenizuoti“ teismo procesą. Su gera nuotaika gimnazistai greitai pasiskirstė vaidmenimis ir surengė trumpą vaidinimą.
Aldona Kriaučiūnienė
news: IMG_3250m.JPG news: IMG_3250m.JPG news: IMG_9980.JPG news: IMG_9983.JPG

image Sveikiname ! image
Gruodžio 1 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje vyko Šiaulių apskrities vaikinų olimpiada.

DSC_9994_1.JPG